Tévhitek a műkörmökről - súlyos a szép kezek ára?
A műkörmök egyre szélesebb körben terjednek, azonban van egy tábor, mely kitartóan ellenzi az ilyenfajta körömszépítést. Főleg tőlük lehet sokat hallani a műköröm káros hatásairól az igazi körmeinkre, ezek valóságtartalma azonban sokszor megkérdőjelezhető, így már elég nehéz eldönteni, hogy mi az, ami miatt valóban aggódni kell, és mi teljesen alaptalan.
A műköröm körömgombát okoz!
Ez nem igaz, bár van valóságalapja. Az olyan tippek, melyek az egész körmöt fedik, valóban okozhatnak körömgombát. Ettől függetlenül alaptalan az ettől való félelem, profi körmös ugyanis ilyet nem használ. Ha jót akarunk magunknak, ilyeneket házilag se alkalmazzunk – bár jóval könnyebb a használatuk, mint a többi fajtának, megvan a kockázata is, ez alatt ugyanis valóban kialakulhat a gomba, amitől aztán nagyon nehéz megszabadulni.
A műköröm elvékonyítja a körmöt
Ez a veszély valóban fennáll, ha túl sokat reszelnek le a köröm felületéről. Ki lehet küszöbölni a problémát, ha igazán profi körmöshöz járunk, illetve ha magunknak csináljuk, nagyon megtanuljuk, hogy mennyire lehet a reszelővel „nekiesni” a körmöknek.
A műkörömtől besárgul a köröm
Valóban tapasztalhatjuk ezt, de a valóság az, hogy nem a műkörömtől sárgul be a köröm, hanem az erős színű körömlakkoktól. Ez ellen is lehet azonban tenni, mert a minőségi körömlakkok tartalmaznak sárgulásgátló szert is. Ha tehát nem gagyi körömlakkot választunk, nem kell attól félnünk, hogy a köröm elszíneződik.