Ragasztott, épített, zselés vagy porcelán? Kipróbáltuk!
Aki első alkalommal csináltat magának műkörmöt, rögtön egy nehéz kérdéssel találja szembe magát: miből legyen a műköröm? Nem könnyű eldönteni, hogy pontosan milyen körmöt szeretnénk, milyen anyagból, ezt leginkább kipróbálás útján lehet meghatározni. Megspóroltuk a kezdőknek a kísérletezés időszakát, kipróbáltunk többféle megoldást, amikről most megosztjuk a tapasztalatokat.
- Készen vásárolható, felragasztható, műanyag műkörmök
Rengeteg boltban lehet ilyet kapni, de senkit nem biztatnánk arra, hogy próbálja ki – egyszerűen borzalom. A ragasztó sokszor nem rögzíti normálisan a körmöt, ami így az első mozdulatnál leesik. Ha valami csoda folytán mégis fönnmarad, finoman szólva is gagyi hatást kelt: véletlenül sem élethű, profinak pedig a legnagyobb jóindulattal sem lehet nevezni.
- Zselés műköröm
A zselés műköröm igen népszerű, nem árt azonban tudni, hogy ennek is két fajtája van: a tippes és az épített. A tippes hátránya, hogy ha elenged a ragasztás, leesik a köröm, azonban kell egy alap hossz ahhoz, hogy tipp nélkül lehessen építeni a saját körömre. Az épített körmöt később csak töltögetni kell. Ez meglehetősen strapabíró, és sokáig szép marad.
- Porcelán műköröm
A porcelán műköröm igazán profi hatást kelt, egy ügyes körmös gyönyörűen meg tudja csinálni, de ha gyakorlottak vagyunk, magunk is jól boldogulhatunk vele. Szép látványt nyújt, egyetlen hátránya, hogy ha odaütjük valahová, elég könnyen letörik. Ha azonban vigyázunk rá, sokáig mutatós marad.
Melyik a jobb?
Mindhárom fajtát kipróbáltuk. Mint azt már a leírásban is említettük, a boltban vásárolható, otthon fölragasztható műköröm kritikán aluli, nem nagyon ajánljuk senkinek, aki igényes körmöket szeretne. A zselés változatban a tippes megoldás jó azoknak, akiknek a saját körmük rövid, de ez nem annyira tartós, és sérülés, odaütés esetén lejöhet a tipp, vele az egész köröm. Az épített zselés és a porcelán műkörömről már sokkal pozitívabbak a benyomásaink.
Győztesnek az épített zselés körmöt kiáltanánk ki, mivel ez sokkal kevésbé sérülékeny, mint a porcelán. Külső tekintetében mindkettő szép és igényes, a strapabíróságával azonban az épített zselés köröm egyértelműen viszi a pálmát.
Nem mindegy, milyen a saját körmünk
Az igazsághoz persze az is hozzátartozik, hogy egyéni adottságoktól is függ, kinek melyik típus jön be jobban, mit bír a körme. A körmösön is múlhat a dolog, alapvetően azonban ez nem sokat befolyásol, ahogy az sem, hogy magunknak csináljuk meg a körmöket otthon, vagy szakemberrel készíttetünk mesteri karmokat.