Miért törik a köröm?
Sajnos sokan vagyunk kénytelenek együtt élni a gyenge, töredező körmök okozta problémákkal. Vannak szerencsések, akiket erős és hibátlan körmökkel áldott meg a sors, azonban ha nem tartozunk közéjük, tudhatjuk, hogy milyen rossz, mikor egy csúnya, letört köröm miatt kell idegeskedni. Ilyenkor jó alternatívát jelent a műköröm, azonban mielőtt ehhez a módszerhez nyúlnánk, megpróbálhatunk tenni azért, hogy a saját körmünk mégiscsak vállalható maradjon.
Vitaminhiány
Gondoltad volna, hogy a körmöd állapota kiválóan tükrözi, hogy a szervezeted mennyire van feltöltve vitaminokkal? Pedig így igaz! A nőknél igen gyakori a vas- és kalciumhiány, ami megviseli a körmöket, ezen kívül az A- és az E-vitamin hiányát szintén jelezhetik az elvékonyodott körmök. Ha a körmeiden fehér foltokat látsz, az a cink és a szelén hiányára utal. A megoldás: gondoskodj a megfelelő vitaminbevitelről, akár étkezés, akár vitamintabletták formájában!
Élősködők és pajzsmirigyproblémák
A csúnya körmök sokszor tovább mutatnak a probléma látható részénél, és betegségeket is jelezhetnek. Ha a töredezett körmök mellett a hajad sem az igazi, érdemes magad kivizsgáltatni, ugyanis ez akár arra is utalhat, hogy nincs rendben a pajzsmirigyed, vagy éppen parazita van benned. Érdemes egy teljes vérképet csináltatni, ha a körömproblémád tartósnak bizonyul!
Túl sok vegyszer
Ha szép körmöket szeretnél, figyelj oda arra, hogy milyen vegyszereket használsz manikűrözéskor, illetve takarítás közben! A körömápoláshoz használt vegyszereid legyenek kímélő, körömbarát összetételűek (tudom, hihetetlen, de ez nem mindig evidens), a takarítást, mosogatást pedig csináld kesztyűben, így nem fogják a körmeid megsínyleni!
Kép forrása: http://www.dollyrouge.ie/rescue-a-broken-nail-with-sally-hansen-salon-effects-nail-polish-strips/